Hlasový záznamník - Jak nahrát schůzku?

Potřebujete spolehlivě a diskrétně nahrát schůzku, rozhovor nebo důležitou událost? Jsou v životě situace, na které je dobré se připravit a pořídit si jejich záznam. Zažíváte nepřiměřený nátlak, šikanu v práci či ve škole nebo nepatřičné chování sousedů? Pořiďte si důkaz a buďte o krok blíž vyřešení.

Digitální záznamník může být zcela nenápadný

Nemějte obavy z prozrazení, použijte maskovaný diktafon, který se tváří jako běžný předmět, nikoliv jako hlasový záznamník. Takové sofistikované nahrávací zařízení může vypadat jako běžný flash disk, powerbanka, přívěšek, propiska či pero. Nahrávací odposlech umí spolehlivě nahrávat z úkrytu v kapse košile, saka nebo z tašky a kabelky.

Jak nahrát hovor na mobilním telefonu

K zaznamenávání telefonátů z mobilu poslouží speciální diktafon pro nahrávání hovorů. Záznamník se s telefonem propojí přes Bluetooth a pak hovor uskutečňujete přímo z diktafonu. Hovor se nahraje v nejvyšší možné kvalitě bez upozornění druhé strany, že je hovor nahráván.

Klasické digitální záznamníky pro vlastní poznámky

Pro osobní poznámky můžete využít klasické diktafony, které mají výhodu, že mají pokročilé ovládání přímo na svém těle. Z těchto klasických velkých diktafonů můžete pořízené nahrávky rovnou přehrávat. Mají většinou zabudovaný reproduktor nebo připojíte běžná sluchátka.

Jak se přehrávají nahrané záznamy

Získané nahrávky si můžete pohodlně přehrát na svém počítači, podporovány jsou všechny operační systémy. Záznamník připojíte jako běžný USB disk, ve kterém vidíte získané nahrávky. Přehrávat si je můžete v libovolném programu. My v TopSpy doporučujeme pokročilý přehrávač a audio editor Audacity, který je k dispozici pro Windows i Mac a je v češtině.

 

Přehrávat záznamníky umožňuje i většina telefonů. Potřebovat k tomu budete takzvanou OTG redukci. Ta je k dispozici pro telefony s Androidem – konektor MicroUSB nebo USB-C. Poslouchat získané záznamy můžete i na iPhonu přes OTG lightning redukci a u iPhonů 15 a novějších přes redukci USB-C.